L78L15ACD13TR
STMicroelectronics
型号:
L78L15ACD13TR
封装:
8-SOIC
描述:
IC REG LINEAR 15V 100MA 8SO
库存 : 7673
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 mA
PSRR 39dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Current - Output 100mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Control Features -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V