STMicroelectronics
型号:
L7915CP
封装:
TO-220FP
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR -15V 1.5A TO220FP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3015
$1.3015
10
$1.1628
$11.628
25
$1.10314
$27.5785
100
$0.9063
$90.63
250
$0.847172
$211.793
500
$0.748676
$374.338
1000
$0.591062
$591.062
2500
$0.557602
$1394.005
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 mA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 60dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -35V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Negative |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -15V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.1V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7915 |