LA50QS3504
Littelfuse Inc.
型号:
LA50QS3504
描述:
FUSE CARTRIDGE 350A 500VAC/VDC
用户指南
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 350A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 100kA DC
Size / Dimension 1.500" Dia x 2.091" L (38.10mm x 53.10mm)
Mounting Type Bolt Mount
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA50QS
Voltage Rating - DC 500 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 500 VAC