Panduit Corp
型号:
LAA400-58-XR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
ALUMINUM COMPRESSION LUG, 1 HOLE
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.410" (10.41mm) |
| Width - Outer Edges | 1.610" (40.89mm) |
| Color | Green |
| Terminal Type | Standard |
| Diameter - Barrel ID | 0.760" (19.30mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Diameter - Ring ID | 0.660" (16.76mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 400MCM (kcmil) |
| Diameter - Barrel OD | 1.190" (30.23mm) |
| Stud/Tab Size | 5/8 Stud |
| Series | LAA |
| Length - Overall | 4.880" (123.95mm) |
| Contact Material | Aluminum |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |