Panduit Corp
型号:
LAB4/0-12-5
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN TERM RECT TONG 4/0 AWG #1/2
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.310" (7.87mm) |
| Width - Outer Edges | 1.190" (30.23mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.547" (13.89mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.540" (13.72mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 4/0 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.875" (22.23mm) |
| Stud/Tab Size | 1/2 Stud |
| Series | LAB |
| Length - Overall | 5.980" (151.89mm) |
| Contact Material | Aluminum |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | Gel Filled |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Two Stud Holes |