LAL03TB121K
Taiyo Yuden
型号:
LAL03TB121K
描述:
FIXED IND 120UH 90MA 13 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Series LA, L Type
Inductance 120 µH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.8MHz