LAL04KB471K
Taiyo Yuden
型号:
LAL04KB471K
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 470UH 126MA 7.7 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 60 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 126 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.7Ohm Max
Series LA, L Type
Inductance 470 µH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.25MHz