LASW6221MELA45
Nichicon
型号:
LASW6221MELA45
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LAS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.15 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF