LB02KW01-12-FJ
NKK Switches
型号:
LB02KW01-12-FJ
品牌:
NKK Switches
描述:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.10mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series LB
Lens Style Round with Flat Top
Type Incandescent
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Lens Color Green
Panel Cutout Shape Round
Current 60mA
Lens Size 19.00mm Dia