LB2016T100K
Taiyo Yuden
型号:
LB2016T100K
封装:
0806 (2016 Metric)
描述:
FIXED IND 10UH 155MA 500MOHM SMD
库存 : 9605
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm
Series LB
Inductance 10 µH
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz