LB2518T100K
Taiyo Yuden
型号:
LB2518T100K
封装:
1007 (2518 Metric)
描述:
FIXED IND 10UH 165MA 250MOHM SMD
库存 : 5950
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 165 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm
Series LB
Inductance 10 µH
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz