LB2518T150M
Taiyo Yuden
型号:
LB2518T150M
品牌:
Taiyo Yuden
封装:
1007 (2518 Metric)
描述:
FIXED IND 15UH 145MA 320MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm
Series LB
Inductance 15 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 23MHz