LBC2518T101MV
Taiyo Yuden
型号:
LBC2518T101MV
品牌:
Taiyo Yuden
封装:
1007 (2518 Metric)
描述:
FIXED IND 100UH 125MA 4.81OHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 125 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.81Ohm Max
Series LB, C Type
Inductance 100 µH
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz