LBR2518T2R2MV
Taiyo Yuden
型号:
LBR2518T2R2MV
品牌:
Taiyo Yuden
封装:
1007 (2518 Metric)
描述:
FIXED IND 2.2UH 480MA 70MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Series LB, R Type
Inductance 2.2 µH
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 68MHz