Panduit Corp
型号:
LCAN4/0-56-X
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN TERM RECT TONG 4/0AWG #5/16
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$13.4425
$13.4425
10
$13.0834
$130.834
25
$12.72012
$318.003
50
$12.35646
$617.823
100
$11.993085
$1199.3085
500
$11.629672
$5814.836
1000
$11.26625
$11266.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.180" (4.57mm) |
| Width - Outer Edges | 0.710" (18.03mm) |
| Color | Purple |
| Diameter - Barrel ID | 0.570" (14.48mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.340" (8.64mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 4/0 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.710" (18.03mm) |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 2.400" (60.96mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | LCAN |