Panduit Corp
型号:
LCAN750-38-6
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN TERM RECT TONG 750 MCM #3/8
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$51.281
$51.281
10
$49.8199
$498.199
25
$48.35424
$1208.856
50
$46.88915
$2344.4575
100
$45.42387
$4542.387
2500
$37.200841
$93002.1025
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.280" (7.11mm) |
| Width - Outer Edges | 1.300" (33.02mm) |
| Color | Black |
| Diameter - Barrel ID | 1.030" (26.16mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.410" (10.41mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 750MCM (kcmil) |
| Diameter - Barrel OD | 1.300" (33.02mm) |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 3.840" (97.54mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | LCAN |