首页 / 接线片 / LCC4-38DWH-L
minImg
LCC4-38DWH-L
Panduit Corp
型号:
LCC4-38DWH-L
品牌:
Panduit Corp
描述:
CONN TERM RECT TONG 2-4 AWG #3/8
用户指南
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.080" (2.03mm)
Width - Outer Edges 0.620" (15.75mm)
Color Gray
Diameter - Barrel ID 0.280" (7.11mm)
Terminal Type Rectangular Tongue
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp, Barrel
Diameter - Ring ID 0.410" (10.41mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 2-4 AWG
Diameter - Barrel OD 0.380" (9.65mm)