LCMB10-10-L
Panduit Corp
型号:
LCMB10-10-L
描述:
CONN TERM RECT RING 10MM #M10
用户指南
Insulation Non-Insulated
Width - Outer Edges 0.571" (14.50mm)
Color -
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 10mm²
Stud/Tab Size M10 Stud
Thickness 0.065" (1.65mm)
Series LCMB
Length - Overall 1.724" (43.79mm)