LD03YD225KAB2A
KYOCERA AVX
型号:
LD03YD225KAB2A
描述:
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
用户指南
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series LD
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF