LD051A330GAB2A
KYOCERA AVX
型号:
LD051A330GAB2A
描述:
CAP CER 33PF 100V NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series LD
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF