STMicroelectronics
型号:
LD1086V18-DG
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.482
$1.482
10
$1.32715
$13.2715
25
$1.26008
$31.502
100
$1.035025
$103.5025
250
$0.967518
$241.8795
500
$0.855019
$427.5095
1000
$0.675013
$675.013
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 82dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1.5A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LD1086 |