LD1117ADT12TR
STMicroelectronics
型号:
LD1117ADT12TR
封装:
DPAK
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 1A DPAK
库存 : 3180
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Output Type Fixed
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 15V
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Series -
Control Features -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A