首页 / LED 驱动器 / LD30W-36-C0830-RD
minImg
LD30W-36-C0830-RD
EPtronics, Inc.
型号:
LD30W-36-C0830-RD
描述:
LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 830MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.31" L x 1.69" W x 0.98" H (134.9mm x 42.9mm x 24.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 830mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LD30W
Power (Watts) 30 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 12 ~ 36V