LD39150PT33-R
STMicroelectronics
型号:
LD39150PT33-R
封装:
PPAK
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A PPAK
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 mA
Output Type Fixed
PSRR 65dB ~ 55dB (120Hz ~ 1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PPAK
Series -
Control Features -
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 1.5A