LD3985M28R
STMicroelectronics
型号:
LD3985M28R
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
库存 : 5843
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
PSRR 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 150mA