首页 / 线性稳压器 / LD6806TD/27H,125
minImg
LD6806TD/27H,125
NXP USA Inc.
型号:
LD6806TD/27H,125
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
5-TSOP
描述:
IC REG LINEAR 2.7V 200MA 5TSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 55dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-TSOP
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.13V @ 200mA