首页 / 线性稳压器 / LD6816CX4/13H,315
minImg
LD6816CX4/13H,315
NXP USA Inc.
型号:
LD6816CX4/13H,315
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
4-WLCSP (0.76x0.76)
描述:
IC REG LINEAR 1.3V 150MA 4WLCSP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 55dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.76x0.76)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Transient Voltage
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage Dropout (Max) 0.075V @ 150mA