LDA10F-12-Y
Cosel USA, Inc.
型号:
LDA10F-12-Y
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 11W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 74%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.13" L x 1.97" W x 0.83" H (105.0mm x 50.0mm x 21.0mm)
Number of Outputs 1
Series LDA (10W)
Current - Output 1 900 mA
Power (Watts) 11W