LDA50F-9-G
Cosel USA, Inc.
型号:
LDA50F-9-G
描述:
AC/DC CONVERTER 9V 50W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 78%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.68" L x 2.17" W x 1.02" H (195.0mm x 55.0mm x 26.0mm)
Number of Outputs 1
Series LDA (50W)
Current - Output 1 5.6 A
Power (Watts) 50W