LDA75F-18-SNRY
Cosel USA, Inc.
型号:
LDA75F-18-SNRY
描述:
AC/DC CONVERTER 18V 76W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 81%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.92" L x 2.56" W x 1.65" H (252.0mm x 65.0mm x 42.0mm)
Number of Outputs 1
Series LDA (75W)
Current - Output 1 4.2 A
Power (Watts) 76W