LDL112PV12R
STMicroelectronics
型号:
LDL112PV12R
封装:
6-DFN (3x3)
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 1.2A 6DFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
PSRR 57dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1.2A
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 400 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (3x3)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Current
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 1.2A