LDO40LPU33RY
STMicroelectronics
型号:
LDO40LPU33RY
封装:
6-DFN (3x3)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 400MA 6DFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
PSRR 77dB ~ 42dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 38V
Output Type Fixed
Current - Output 400mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 140 µA
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (3x3)
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Enable
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Current Limit, Thermal Shutdown
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.27V @ 400mA