Lumex Opto/Components Inc.
型号:
LDS-C516RI
封装:
-
批次:
-
描述:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.2325
$2.2325
10
$1.4877
$14.877
100
$1.144845
$114.4845
500
$1.034854
$517.427
1000
$0.889333
$889.333
2000
$0.840826
$1681.652
5000
$0.821418
$4107.09
10000
$0.808488
$8084.88
请发送询价,我们将立即回复。

| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Size / Dimension | 0.748" H x 0.496" W x 0.315" D (19.00mm x 12.60mm x 8.00mm) |
| Millicandela Rating | 13.3mcd |
| Product Status | Active |
| Power Dissipation (Max) | 100mW |
| Series | - |
| Common Pin | Common Cathode |
| Package / Case | 10-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Number of Characters | 1 |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.56" (14.22mm) |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Package | Bulk |
| Wavelength - Peak | 660nm |
| Base Product Number | LDS-C516 |