首页 / LED 驱动器 / LED75W-064-C1200
minImg
LED75W-064-C1200
Thomas Research Products
型号:
LED75W-064-C1200
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 21-64V 1.2A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, CSA, cULus, EN
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.2A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 21 ~ 64V