STMicroelectronics
型号:
LF33CV
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.6625
$1.6625
10
$1.48295
$14.8295
25
$1.40752
$35.188
100
$1.15615
$115.615
250
$1.080796
$270.199
500
$0.955111
$477.5555
1000
$0.754044
$754.044
2500
$0.71136
$1778.4
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 65dB) |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 12 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 500mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LF33 |