LFA240F-36-ST
Cosel USA, Inc.
型号:
LFA240F-36-ST
描述:
AC/DC CONVERTER 36V
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.20" L x 1.97" W x 1.04" H (132.1mm x 50.0mm x 26.4mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series LFA (240W)
Current - Output 1 6.7 A
Type Open Frame
Efficiency 87.5%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC