首页 / LED 指示 - 分立 / LG T671-L1M2-1-0-10-R18-Z
minImg
LG T671-L1M2-1-0-10-R18-Z
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LG T671-L1M2-1-0-10-R18-Z
封装:
2-PLCC
描述:
LED TOPLED CLEAR 2PLCC SMD
用户指南
Wavelength - Dominant 570nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 19.6mcd
Height (Max) 2.10mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2-PLCC
Series TOPLED®
Lens Style Round with Flat Top
Package / Case 2-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 572nm
Lens Size 2.40mm Dia