Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.282
$5.282
10
$4.7538
$47.538
50
$4.11977
$205.9885
100
$3.59157
$359.157
500
$2.957749
$1478.8745
1000
$2.746478
$2746.478
2500
$2.693668
$6734.17
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.3 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.45 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1200 µF |
| Package | Bulk |