LGJ2D101MELY
Nichicon
型号:
LGJ2D101MELY
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LGJ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF