LGJ2D471MELB20
Nichicon
型号:
LGJ2D471MELB20
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
库存 : 1
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.12 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LGJ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.68 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF