Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.667
$3.667
10
$2.95925
$29.5925
50
$2.54486
$127.243
100
$2.30812
$230.812
500
$1.716308
$858.154
1000
$1.597938
$1597.938
2500
$1.538753
$3846.8825
5000
$1.50916
$7545.8
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Size / Dimension | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.5 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGN |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.25 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 560 µF |
| Package | Bulk |