LGU2A102MELZ
Nichicon
型号:
LGU2A102MELZ
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.54 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LGU
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.771 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF