LGU2G121MELY
Nichicon
型号:
LGU2G121MELY
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 750 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.0725 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF