Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.809
$7.809
10
$6.9407
$69.407
50
$6.07335
$303.6675
100
$5.552845
$555.2845
500
$4.771964
$2385.982
1000
$4.42492
$4424.92
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.772" (45.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.6 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.288 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 390 µF |
| Package | Bulk |