Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.883
$4.883
10
$4.39565
$43.9565
50
$3.80969
$190.4845
100
$3.321295
$332.1295
500
$2.735221
$1367.6105
1000
$2.539854
$2539.854
2500
$2.491004
$6227.51
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 800 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.144 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Bulk |