Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.522
$4.522
10
$4.07265
$40.7265
50
$3.53001
$176.5005
100
$3.07743
$307.743
500
$2.534372
$1267.186
1000
$2.35335
$2353.35
2500
$2.308092
$5770.23
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 500 V |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 590 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 843.7 mA @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 68 µF |
| Package | Bulk |