LHA300F-48-GY
Cosel USA, Inc.
型号:
LHA300F-48-GY
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.09" L x 3.31" W x 1.46" H (180.1mm x 84.1mm x 37.1mm)
Number of Outputs 1
Series LHA
Current - Output 1 6.3 A
Power (Watts) 302W