LHL08NB561K
Taiyo Yuden
型号:
LHL08NB561K
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 560UH 350MA 1.5 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 25 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Series LH, L Type
Inductance 560 µH
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.2MHz