LHL08TB220KS
Taiyo Yuden
型号:
LHL08TB220KS
描述:
FIXED IND 22UH 1.8A 68 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 68mOhm Max
Series LH, L Type
Inductance 22 µH
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 11MHz