LHL08TB821KC
Taiyo Yuden
型号:
LHL08TB821KC
描述:
FIXED IND 820UH 300MA 2.3 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 30 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Series LH, L Type
Inductance 820 µH
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.6MHz